Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy moment zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców oraz nauczycieli. To czas, kiedy możemy podsumować cały rok pracy, ale także celebrować zamknięcie jednego z etapów edukacyjnej wspinaczki. Jak lepiej to uczcić niż przez wspólną fotografię... - 18 czerwca pani Halina Dyło wykonała pamiątkowe zdjęcia każdej klasy.
PEN PAL PROJECT
Uczniowie klas szóstych i siódmych, pod okiem swoich nauczycieli języka angielskiego, uczestniczyli w projekcie wymiany korespondencji z uczniami z Włoch.
Ostatni etap projektu obejmował przygotowanie prezentacji na temat planów wakacyjnych. Postanowiliśmy pokazać różne miejsca w naszym kraju, które warte są odwiedzenia, a także opowiedzieliśmy o aktywnościach jakimi wypełnimy wakacyjne dni.
Otrzymaliśmy ciekawe prezentacje jak i filmiki z Włoch. Mogliśmy zostawić swój komentarz dotyczący oglądanych prezentacji. Oczywiście wszystkie w języku angielskim.
Dziękujemy naszej zaprzyjaźnionej szkole z Włoch za współpracę i życzymy Wam wspaniałych wakacji!
Grazie e vi auguriamo una splendida vacanza!
Dzień Dziecka na warsztatach
04. czerwca klasy szóste wyruszyły w podróż po przygodę i wiedzę. Pod opieką nauczycieli wyruszyli w kierunku malowniczego ośrodka edukacyjnego, położonego z dala od zgiełku miasta. Budy Głogowskie przywitały turystów deszczem, ale nikogo to nie martwiło, bo warsztaty odbywały się w budynku ośrodka. Podzieleni na 3 grupy uczniowie uczestniczyli w trzech różnych aktywnościach.
Warsztaty Sportowe
Jednym z punktów programu były warsztaty sportowe, prowadzone przez trenerkę. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił w różnych ćwiczeniach i zabawach na sali sportowej. Trenerka kładła nacisk na prawidłową postawę i aktywność, ale też na rozwijanie umiejętności współpracy w grupie oraz zdrową rywalizację.
Warsztaty Mydlarskie
Równocześnie inna grupa uczestniczyła w nieco bardziej relaksujących zajęciach, a mianowicie w warsztatach mydlarskich. W specjalnie przygotowanej pracowni uczniowie poznawali tajniki tworzenia mydełek. Pod okiem instruktora uczyli się, jak dobierać zapachy i barwniki, aby stworzyć swoje własne, unikalne mydełka. Każdy uczestnik mógł zabrać do domu swoje dzieło.
Warsztaty Fotograficzne
W tym czasie, dla trzeciej grupy, odbywały się warsztaty fotograficzne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Pod okiem profesjonalisty i pasjonata fotografii i przyrody, uczniowie uczyli się podstaw kompozycji układając liście i kwiaty na papierze fotograficznym. Zdjęcia po kilku dniach dotarły do szkoły i każdy mógł podziwiać swoje dzieło - pamiątkę fotograficzną.
Słońce jednak lubi naszych szóstoklasistów!
Po warsztatach okazało się, że wyszło słońce i zrobiło się gorąco, więc uczniowie mieli czas na grę w piłkę i inne wspólne zabawy.
Czas do domu czas
Szkolna wyprawa na warsztaty sportowe, mydlarskie i fotograficzne okazała się niezwykle udanym przedsięwzięciem, które dostarczyło uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i nowych umiejętności. Integracja, nauka poprzez zabawę i rozwijanie pasji – te wartości towarzyszyły nam przez cały dzień. Brzuszki też nie były puste, ponieważ na koniec każdy zjadł kiełbaski z grilla oraz pyszną zieloną sałatkę.
To była dobra wyprawa!
Dwójeczka - czerwiec
Ostatni numer szkolnej gazetki a w nim m.in.: 10 zasad bezpiecznych wakacji; jak to się stało, że mamy mural; czym zajmuje się szkolny psycholog; triorama jako sposób na pracę z lekturą oraz wspomnienie dwudniowej wycieczki w Pieniny.
Redakcja Dwójeczki życzy dobrych wakacji!
Gra terenowa dla Orląt
7 czerwca 2024 r. uczniowie SP 2 i SP 3 w Sędziszowie Małopolskim należący do drużyny Orląt wzięli udział w grze terenowej zorganizowanej przez starszych kolegów z Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr. Władysława Rudolfa – Wilka.
Gra rozpoczęła się przy SP 3, gdzie uczestnicy zostali podzieleni na pięć pięcioosobowych drużyn. Przemieszczając się według wskazówek na mapie ponad 7-kilometrową trasą, Orlęta wykonywały przeróżne zadania, za które były przyznawane punkty. Pośród wyzwań było: odnajdywanie zakopanej racji żywnościowej, maskowanie skrzyni, ładowanie amunicji do magazynku, rozkładanie i składanie broni, udzielanie pierwszej pomocy, czołganie się, rzut granatem oraz strzelanie dynamiczne. Zwieńczeniem wysiłków było ognisko i świadomość, że każdy dotarł do celu i ukończył wszystkie zadania.
Niecierpliwie czekamy na kolejną tego typu akcję.
Pożegnanie klas trzecich
28 maja i 3 czerwca klasy trzecie pożegnały I etap nauczania. Dzieci wraz z wychowawcami: p. M. Turczyn i p. M. Darłak, przygotowały uroczyste programy, podczas których barwnie, a nawet humorystycznie przedstawiły wydarzenie z „klasowego życia”. Nie odbyło się bez życzeń dla Mam, które obchodziły swoje święto i życzeń z okazji zbliżającego się dnia Ojca. Zaproszeni Rodzice z wielkim zaciekawieniem obejrzeli występy swoich pociech i z dumą gratulowali aktorskich umiejętności.
Życzymy dalszych sukcesów w następnych klasach.
Dni Sędziszowa
W dniu 3 czerwca z okazji dni naszego miasta – Sędziszowa Młp. na Rynku, tuż przy Ratuszu, klasy III b i klasa I a naszej szkoły uczestniczyły w zabawie, grach, warsztatach i konkursach organizowanych przez MGOK i Bibliotekę. Uśmiechy na twarzach i wielką radość sprawiły nagrody i inne atrakcje. Ten wyjątkowy dzień był przedłużeniem Dnia Dziecka. Szkoda tylko, że to co dobre szybko się kończy.
Trzy kraje w trzy dni!
Uczniowie klas 6a oraz 6b wraz z kilkoma uczniami z innych klas oraz opiekunami w poniedziałek 27 maja wyruszyli na turystyczny podbój aż 3 krajów. Zaopatrzeni w dobre humory, kondycję i całe bagaże przekąsek wyruszyli o świcie.
Bratysława
Bratysława powitała naszych turystów słońcem i upałem jak w Dubaju. Podziwiali między innymi Zamek Bratysławski wzniesiony nad pięknym Dunajem, Katedrę Św. Marcina czy Rynek Główny. Zobaczyli min rzeźbę Ĉumila Podglądacza. Jest to rzeźba kanalarza wychylającego się z kanału i obserwującego ruch uliczny Bratysławy. Powstały legendy mówiące, że pogłaskanie podglądacza po głowie przynosi szczęście. Bratysława była też punktem noclegowym na czas całej wycieczki.
Wiedeń
Drugiego dnia, zaraz po śniadaniu wyruszyli w promieniach słońca do Stolicy Austrii, Wiednia. Plan tego dnia był bardzo bogaty: wizyta w kaplicy z pamiątkami odsieczy Wiedeńskiej na Kahlenberg, przejazd autokarem reprezentacyjnym bulwarem Ringstrasse, następnie spacer po starówce, zwiedzanie katedry oraz wiele innych atrakcji. Katedra Świętego Szczepana – duma i jeden z symboli Wiednia wznosi się pośrodku Stephansplatz. Katedra jest najważniejszą i jedną z najstarszych świątyń w stolicy Austrii. Na koniec powrót do Bratysławy do hotelu na obiadokolację.
Morawski Kras
Trzeci dzień to pożegnanie z Bratysławą, która mimo prognoz uraczyła podróżników słońcem, oszczędzając im zapowiadanego deszczu. Trzeci odwiedzany kraj, to Czechy. Jaskinie Sloupsko - Szoszówskie to skomplikowany dwupoziomowy kompleks korytarzy i głębokich przepaści. Na koniec zwiedzania uczniowie obejrzeli film o polowaniu na mamuty oraz odwiedzili jaskinię Kůlna, stanowisko archeologiczne zawierające warstwy środkowo- i górnopaleolityczne, prehistoryczne miejsce osadnictwa człowieka neandertalskiego.
Sędziszów Małopolski
Biedniejsi o euro, bogatsi w doświadczenia, wspomnienia i pamiątki różnej maści podróżnicy dotarli bezpiecznie do Sędziszowa Małopolskiego.
Święto Patrona naszej szkoły
"To Władysław jest Węglowski, nieprzeciętny wielki człowiek, który życie za ojczyznę oddał bez zmrużenia powiek” rozległo się w murach naszej szkoły dnia 10 maja, kiedy to cała szkoła uczciła pamięć swojego Patrona.
Uczniowie klas szóstych w pięknej akademii przypomnieli postać Władysława Węglowskiego, prezentując najważniejsze informacje z jego biografii. Uroczystość ubrali w słowa wierszy, dźwięki patriotycznych pieśni i dostojną postawę.
Społeczność szkolna dała wyraz szacunku dla swojego Patrona uczestnicząc w akademii w stroju galowym. Krótki, ale bardzo wzruszający program przykuł uwagę wszystkich, którzy wsłuchiwali się z zadumą w słowa wypowiadane i śpiewane przez występujących.
Ważne jest, aby pamiętać w jak trudnych i nieludzkich czasach żył Patron naszej szkoły, a mimo to pozostał człowiekiem. Ważne jest, aby znać i pamiętać o jakże trudnej i bolesnej historii naszego kraju, by szanować to co jest najcenniejsze: dobro, bezpieczeństwo i szacunek do drugiego człowieka.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Wszystkie