Medynia Głogowska, jedna z najważniejszych miejscowości leżących na Podkarpackim Szlaku Garncarskim, była celem majowej podróży uczniów klasy 1a i 1b.
Po przybyciu do Zagrody Garncarskiej dzieci zapoznały się z historią powstania zagrody. Podczas zwiedzania XIX-wiecznej zabudowy, miały możliwość zobaczenia przedmiotów codziennego użytku dawniej wykorzystywanych do pracy w polu i gospodarstwie.
Zwiedziły też starodawną oborę przekształconą w pracownię garncarską. Następnie z dużym zainteresowaniem obejrzały kolekcję ceramiki oraz film, z którego dowiedziały się, jak dawniej wyglądała praca garncarza. Bardzo ciekawym przeżyciem była możliwość wejścia do tradycyjnego pieca do wypalania ceramiki.
Największą jednak atrakcją były warsztaty z nauką lepienia i rzeźby w glinie oraz toczenia naczyń na kole garncarskim. Każde dziecko z kawałka gliny mogło ulepić lub wyrzeźbić to, co podpowiedziała wyobraźnia. Powstały piękne i ciekawe gliniane twory. A po założeniu specjalnego fartucha uczniowie zamieniali się w prawdziwych garncarzy i z pomocą fachowców z zadowoleniem wykonywali własne naczynie z gliny na prawdziwym kole garncarskim.
Wycieczka nie tylko poszerzyła wiedzę dzieci, ale również dostarczyła im wiele wrażeń i radości.