Informujemy, że został opublikowany nowy plan lekcji obowiązujący od 10 stycznia 2022 roku.
Prosimy sprawdzić w zakładkach po prawej stronie naszej witryny.
Informujemy, że został opublikowany nowy plan lekcji obowiązujący od 10 stycznia 2022 roku.
Prosimy sprawdzić w zakładkach po prawej stronie naszej witryny.
Wszystkim odwiedzającym naszą witrynę na
Święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok
życzymy dużo zdrowia, radości i dobroci od ludzi, szczęścia rodzinnego oraz niosącego pokój błogosławieństwa Bożego.
Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele!
Zachęcamy całą społeczność szkolną do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji ŚWIEĆ SIĘ z Energą poprzez głosowanie na nasze miasto Sędziszów Małopolski na podany niżej link.
Dziennie można oddać 10 głosów z jednego konta przypisanego do numeru telefonu. Głosowanie jest za darmo.
Najpiękniej świątecznie rozświetlone miasta w Polsce zostaną wybrane w głosowaniu, a nagrodami dla nich będzie sprzęt AGD o łącznej wartości 200 000 złotych, który trafi do najbardziej potrzebujących.
Głosowanie w pierwszym, wojewódzkim etapie Plebiscytu Miast rozpoczęło się w piątek 10 grudnia i będzie trwać do wtorku 11 stycznia 2022 r. do godz. 12:00.
Zachęcamy wszystkich do głosowania.
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Sędziszowie Małopolskim przystąpiła do ESA - Edukacyjna Sieć Antysmogowa.
W ramach ESA w szkołach i przedszkolach biorących udział w programie instalowane są mierniki stężenia pyłów zawieszonych, które stale monitorują poziom zanieczyszczenia powietrza, oraz tablice przedstawiające aktualny wynik pomiaru. Prowadzone są również działania edukacyjne, które informują na temat szkodliwości smogu, jego wpływu na życie i zdrowie oraz przedstawiają wskazówki, co robić, aby dbać o jakość powietrza w swojej okolicy.
Więcej informacji na stronie ESA.
Jakoś powietrza można sprawdzić otwierając link poniżej lub klikając na baner "Weź nie truj" po prawej stronie.
Przekazujemy podziękowania, które otrzymali wolontariusze naszej szkoły z biura organizatorów.
Drogi Darczyńco!
Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze!
Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne.
Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim wspaniałym i pełnym empatii osobom, które włączyły się w tym roku w Szlachetną Paczkę. Łącznie przekazaliśmy 14 kartonów prezentów, środków czystości, słodyczy, artykułów spożywczych i potrzebnych butów. Mamy nadzieję, że dzięki współpracy rodziców, uczniów i nauczycieli mogliśmy podarować wybranej rodzinie trochę szczęścia i sprawić, że zbliżające się Święta Bożego Narodzenia przepełnione będą magią i nadzieją.
Szkolne Koło Wolontariatu
W tym szczególnym czasie- wyjątkowe wydanie DWÓJECZKI! W numerze spotkamy Mikołaja, przypominamy tradycje związane z Wigilią oraz podajemy przepisy na ozdoby świąteczne. Zapowiadamy zimę w utworach literackich i polecamy też wiele innych ciekawych artykułów!
Wesołych, zdrowych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku dla wszystkich Czytelników!
Redakcja.
Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku.
Kiedy już nadszedł, wszyscy z niecierpliwością spoglądali przez okna, nasłuchiwali „Mikołajkowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał też długo na siebie czekać. Przybył do naszej szkoły 6 grudnia. Nasi uczniowie bardzo przeżywali to spotkanie, a na ich twarzach gościła przede wszystkim radość. Mikołaj wręczył każdemu paczkę.
Oprócz worka pełnego prezentów nasz gość przywiózł ze sobą też dużo uśmiechu oraz zachęcał do czynienia dobrych uczynków.
Zdjęcia z wizyty Świętego Mikołaja będą wspaniałą pamiątką z tego spotkania. Święty
Mikołaju dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Tradycja udziału uczniów naszej szkoły w Podkarpackim Konkursie Literatura i Dzieci organizowanym przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie jest bardzo długa. Uczestnicy tego konkursu prezentują swoje umiejętności w trzech kategoriach wiekowych, w formie recytacji, piosenki, inscenizacji.
W obecnym roku konkurs odbył się pod hasłem „Znajdź powód do uśmiechu”. Tegoroczne eliminacje ze względu na pandemię odbyły się w formie zdalnej. Na podstawie przesłanych ponad 100 prezentacji w każdej kategorii wiekowej, Komisja Konkursowa zakwalifikowała do ścisłego finału w Rzeszowie aż czworo uczniów naszej szkoły: Klarę Azeez - kl. 5a, Matyldę Ożóg – kl. 4a - recytacja (opiekun A. Piechowiak), Michała Haracza – kl. 3a – recytacja, Hannę Azeez – kl. 3a – piosenka (opiekun Irena Skoczek).
Oczekiwanie na występ w Rzeszowie, na najwyższym szczeblu był czasem szlifowania swoich prezentacji i doskonalenia artystycznych umiejętności. Niestety na kilka dni przed finałem w Rzeszowie jedna z naszych niezwykle utalentowanych uczennic - Klara Azeez, z powodu odbywania kwarantanny musiała być wykluczona z finałowej prezentacji.
Finał I kategorii wiekowej, tj. klas I-III odbył się w środę, 1 grudnia 2021 r. Klimat lekkiego zdenerwowania mieszał się z frywolnym i beztroskim dziecięcym poczuciem humoru. Hania pięknie i urzekająco zaśpiewała piosenkę pt. „Różowa piosenka”, prezentując swój urok osobisty, naturalny ruch sceniczny, połączony z rytmicznym podrygiwaniem w różowych kaloszach, pelerynce, z kolorową parasolką. Zaraz po niej wystąpił Michałek, który wspaniale i dogłębnie przekonywał słuchaczy, jak to powód do uśmiechu i codziennej radości można znaleźć w byciu starszym bratem. Oboje zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez zgromadzonych słuchaczy i zauważeni przez jury, które oceniło występy naszych uczniów bardzo wysoko przyznając im I miejsce w kategorii piosenka, I miejsce w kategorii recytacja.
Gratulujemy artystom i życzymy im, aby nadal rozwijali swoje talenty i zawsze z prawdziwą radością pokazywali światu jak można cieszyć się poezją i piosenką.
„Słowa mają moc niszczenia i leczenia gdy zawierają prawdę i życzliwość potrafią zmienić nasz świat”
Liliana Koszowska z klasy 5b uzyskała tytuł laureata w II Ogólnopolskim Konkursie plastycznym “Mediacja ma Moc” organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Na konkurs wpłynęło 182 prace plastyczne!
Niezwykle pomysłowo wykonana praca Liliany wraz z pozostałymi wyróżnionymi pracami zostanie: wykorzystana w grafice kalendarza ściennego na rok 2022, promującego Mediacje, oraz działań promocyjnych, udostępniona na stronach internetowych organizatorów, wyeksponowana w siedzibie Sądu Okręgowego w Rzeszowie.
Dumni i szczęśliwi z osiągnięć naszych uczniów, gratulujemy Lilianie i zapraszamy do zapoznania się z pojęciem mediacji, bo mediacja naprawdę ma moc.
Mediacja rówieśnicza: https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/mediacja-rowiesnicza
Zapraszamy do Klubu Mediatora w naszej szkole.
Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Wróżby pobudzają wyobraźnię i są źródłem szacunku dla tradycji. To jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów i wróżb. Należy pamiętać jednak, że wróżba to zabawa i traktować ją z przymrużeniem oka. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie są one źródłem szacunku dla obrzędów ludowych.
W naszej szkole już 26 listopada uczniowie kontynuowali tę tradycję przypominając staropolskie zwyczaje andrzejkowe. Uczennice klasy 8b, przebrane w stroje ludowe wróżyły na różne sposoby zarówno dzieciom, jak i nauczycielom. Uczniowie poznawali znaczenie różnych wylosowanych kolorów, losowali zawód wykonywany za kilka lat, ustawiali buty, mieli okazję wylosować ciastko z wróżbą, natomiast papierowe serce z imionami przewidziało imię przyszłego partnera lub partnerki.
Nie zabrakło również lania wosku. Dzieci z klasy 0a podchodziły do miski z wodą i z pomocą nauczyciela lały wosk przez dziurkę od klucza, a powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni.
Uczniowie klas młodszych przebrali się za przeróżne postacie z bajek. W tym dniu odbywały się również tańce przy wesołej muzyce.
Nasza szkoła czyni wiele starań, aby uczniowie mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważna jest dla współczesnego ucznia umiejętność programowania i kodowania. W klasie 3B i OA zostały ostatnio przeprowadzone zajęcia z nowym „robotycznym przyjacielem”.
Interaktywny robot Photon to narzędzie edukacyjne, które uczy logicznego myślenia, podstaw programowania, nowych technologii, szybkiego podejmowania decyzji i rozwijania pamięci.
Robot został zintegrowany z tabletem. Specjalnie przygotowana aplikacja stawia przed użytkownikiem szereg zadań, związanych ze stopniową nauką programowania. Wyposażono go w czujniki, które pozwalają mu widzieć słyszeć, odczuwać dotyk, odróżniać ciemność od światła, mierzyć odległość i nie tylko. Język programowania używany przez robota zainspirowały Scratch oraz Google Blockly, dzięki czemu opanować mogą go nawet najmłodsi.
Podczas zajęć Krzysztof Gawlik uczeń klasy 8B wprowadzał młodszych kolegów w dziedzinę programowania poprzez zabawę. Wykorzystanie robota na lekcjach zachęcało dzieci do pracy w grupie, wzbudzało ich ciekawość i angażowało emocje. Zajęcia z Photonem pomagają rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową i manualną dzieci. Tym samym polepszają ich orientację przestrzenną.
Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach z udziałem Photona i dostarczyły im one mnóstwo frajdy.
To radosne święto obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania ulubionej przez wszystkich- maskotki.
W SP nr2 Samorząd Uczniowski zorganizował świętowanie urodzin misia 26.11.2021r. Uczniowie, którzy przynieśli maskotki do szkoły, nie byli pytani przez nauczycieli.
Warsztaty międzynarodowe AFS w naszej szkole miały miejsce 17 listopada 2021 roku. Włoszka, Chiara Pazzi, przebywająca na wymianie międzykulturowej AFS w sędziszowskim liceum, odwiedziła uczniów naszej szkoły. Na lekcjach języka angielskiego opowiedziała uczniom ciekawostki o swoim kraju, programie AFS, a w klasach starszych przybliżyła uczniom ofertę edukacyjną sędziszowskiego LO.
Była prezentacja oraz mini konkursy za poprawne odpowiedzi o Włoszech. Uczniowie zadawali pytania po angielsku i chętnie uczyli się przedstawiania po włosku. Jedno z pytań w konkursie dotyczyło dodatków do pizzy, której Włosi nie jedzą z ananasem, ketchupem ani sosem czosnkowym.
Uczniowie klasy ósmej poprosili Chiarę o powtórzenie zdania „Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie”. Uczniowie zainteresowali się programem wymian AFS realizowanym w sędziszowskim LO, uznając to za wspaniałą przygodę i możliwość nauki języka obcego.
Dziękujemy za odwiedziny i życzymy radosnego przeżywania programu wymiany tym razem w roli siostry goszczącej w rodzinnym domu we Włoszech.
Ti ringraziamo della vistita Chiara. Un saluto!
W ramach zgłoszenia Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Małopolskim do udziału w projekcie dofinansowywanym przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” uczniowie klasy 8a i 8b naszej szkoły wraz z opiekunami pojechali do Centrum Nauki Leonardo Da Vinci znajdującym się w Chęcińskim Podzamczu.
Celem wycieczki była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Uczniowie mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów autorstwa Leonarda da Vinci – mistrza, wynalazcy, wizjonera i wielkiego artysty. Obejrzeli wystawę „Człowiek – niezwykła maszyna”, która przedstawia pięć czynności życiowych utrzymujących organizm w stanie biologicznej równowagi (oddychanie, bicie serca, reakcja na bodźce, utrzymanie postawy pionowej ciała oraz odżywianie). Prezentuje również czynniki, które najczęściej zakłócają i powodują osłabienie ciała, uświadamiając zwiedzającym, jak złożony i wymagający jest organizm ludzki.
Drugim punktem wycieczki było Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach, którego główną ideą jest popularyzacja nauki poprzez zabawę i eksperymentowanie.
Wystawa, którą zwiedziliśmy, zachęcała do zadawania pytań na temat otaczającego świata oraz pomagała w samodzielnym poszukiwaniu odpowiedzi. Ekspozycja ECN opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Spośród eksponatów szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszył się między innymi potężny, ważący ponad 750 kg, kołowrót. To urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego jest napędzane siłą ludzkich mięśni. Ponadto zwiedzający mogli przepompować wodę z dolnego do górnego zbiornika hydroelektrowni lub zobaczyć, jak wygląda proces spalania węgla w elektrowni w „wielkim piecu” połączonym z maszyną parową. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach popularnonaukowych organizowanych w laboratorium ECN.
Na koniec wycieczki zwiedzili Kadzielnię i centrum miasta Kielce. Przeszliśmy „Aleją sław” i słynną ulicą im. Henryka Sienkiewicza.
Niewątpliwie wycieczka ta była wyjątkowa i niezwykle interesująca. Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni.
Drodzy Czytelnicy!
Zainteresujcie się listopadowym wydaniem DWÓJECZKI, w którym relacja o pierwszych sensacyjnych zawodach układania kostki Rubika! W której klasie? Sprawdźcie.
Polecamy: wróżby na Andrzejki, ciekawostki o jeżu i siatkówce oraz zaskakujący pakiet językowy. Zauważyliśmy również pomysłowe wytwory „złotych rączek” z SP nr 2 i tylko w naszej gazetce ciekawe zdjęcia:)
Zapraszamy do czytania artykułów na stronie internetowej szkoły lub na tablicy znajdującej się na korytarzu w pobliżu sali teatralnej!
Redakcja
Szlachetna Paczka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów społecznych w Polsce działającym od 2001 r. Szkolne Koło Wolontariatu w tym roku włącza się w akcję Szlachetnej Paczki. Opiekunki SKW: p. H. Dyło, p.S. Patro, p.J. Pondo oraz p.J. Kmieć wybrały 7-osobową rodzinę, która znalazła się w trudnej sytuacji. Szczegółowe informacje dotyczące rodziny i ich potrzeb dostępne są na stronie Szlachetnej Paczki i w linku poniżej.
Zapraszamy do zapoznania się z historią rodziny oraz z jej potrzebami.
Kluczowymi potrzebami tej rodziny są: żywność, środki czystości oraz obuwie dla dzieci.
Zachęcamy wolontariuszy, uczniów, nauczycieli oraz wszystkich pracowników naszej szkoły o włączenie się w akcję.
Wszystkich, którzy zdecydują się wziąć udział w akcji prosimy o przekazywanie podarunków do Opiekunek SKW w dniach: 22.11.2021 - 7.12.2021 w godzinach 7:30-8:00. Miejsce zbiórki: sklepik szkolny (obok głównego wejścia do szkoły).
Zapraszamy
Szkolne Koło Wolontariatu
Dnia 10 listopada o godzinie 11:11 nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję wspólnego śpiewania Hymnu państwowego.
Zapraszamy do udziału w konkursie chętnych uczniów pod opieką nauczycieli do konkursu organizowanego przez firmę SAFRAN pt. "Jesteśmy Eco". Więcej informacji w regulaminie konkursu.
„Zastąp swą spódnicą-spodnie i wyglądaj 28 października-modnie!”
Właśnie w ostatni czwartek października 2021 Rada SU zaprosiła całą społeczność szkolną do celebrowania „Dnia spódnicy i krawata/ muchy". Celem akcji miała być dobra zabawa, integracja środowiska szkolnego oraz rozwijanie kreatywności. Tego dnia w szkole zapanował szyk i elegancja. Na korytarzach można było podziwiać urocze kreacje dziewcząt i eleganckie wizerunki chłopców. Uczniowie, którzy w swoim stroju uwzględnili: spódnicę lub krawat albo muchę nie byli odpytywani z poszczególnych przedmiotów.
Dziękujemy za pozytywny odzew😊
Redakcja DWÓJECZKI postarała się, by w październikowym wydaniu gazetki było barwnie i interesująco. Dowiecie się, dlaczego jesienią „pada deszcz kolorów”, czy warto być wegetarianinem, poznacie ciekawostki o kotach, poprawicie samopoczucie poprzez spotkanie z humorkiem. Dla wielbicieli poezji tylko u nas- „perełki literackie”! A jakie jeszcze inne artykuły? Sprawdźcie, czytając najnowsze wydanie DWÓJECZKI na stronie internetowej szkoły lub na tablicy znajdującej się na korytarzu w pobliżu sali teatralnej! Naprawdę warto:)
Powered by aSc EduPage